Техніка в’язання. Накидання петель

pic-petliПерш ніж починати в’язан­ня необхідно накинути петлі на спиці — зробити початковий ряд. Петлі початкового ряду наки­даємо на дві спиці, складені докупи, щоб петлі не були дуже затягнуті і не утруднювали в’язан­ня наступного ряду.

Для накидання петель нитку кладемо на вка­зівний і великий пальці лівої руки, причому віль­ний кінець нитки, що спускається з великого пальця, повинен мати таку довжину, яка потрібна для утворення початкового ряду петель (рис. 1,а).

Дві спиці, складені докупи, беремо в праву руку і вводимо їх під нитку між великим і вка­зівним пальцями — від зовнішньої частини кисті до долоні (рис. 1,6). Після цього спиці проводимо до великого пальця знизу вверх (рис. 1,в), до вказівного пальця зверху вниз (рис. 1,г) і до ве­ликого— зверху вниз (рис. 1,д). Нитку скидаємо з пальців і затягаємо на спицях. Зразу утворюються дві перші петлі початкового ряду. Решту петель накидаємо по одній, як показано на рис. 1 ,в, г, д. Щоб початковий ряд був рівним, всі петлі потрібно затягувати однаково.

При в’язанні плоского полотна петлі наступного ряду пров’язуємо з петлями попереднього другою спицею. Для цього після накидання петель початкового ряду одну спицю витягаємо, спицю з петлями беремо в ліву руку, а вільну — в праву. Ліву спицю тримаємо між великим і вка­зівним пальцями лівої руки так, щоб була вільна тільки та петля, яку потрібно пров’язати. Іншими пальцями злегка підтримуємо спицю. Нитку від клубка кладемо на вказівний палець лівої руки, притискуючи її злегка середнім, щоб нитка вільно проходила до підмізинного пальця.

Крайню (першу) петлю ряду завжди знімаємо непров’язаною. Після того, як пров’язано перший ряд, повертаємо спицю і починаємо другий ряд, в якому крайню (першу петлю) знову знімаємо непров’язаною. Як бачимо, остання петля першого ряду у другому ряду буде крайньою, а крайня петля першого ряду у другому ряду — останньою.

Тому дві петлі в ряду (перша й остання) вважаються неробочими (крайніми) і не враховуються у візерунку. Отже, в’язання починаємо з першої петлі, яка йде вслід за крайньою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *