Пристрої і матеріали для в’язання

Спиці для в’язання бувають стальні, латунні, пластмасові або дерев’яні. Номер спиці відповідає її діаметру в міліметрах. Наприклад, спиця № 2 — це значить, що діаметр її дорівнює 2 мм.

Для в’язання плоских полотен застосовують дві спиці. Довжина їх не повинна перевищувати 30—35 см. Металеві спиці міцні й зручні для в’язання, але великі номери важкуваті, тоді використовуються дерев’яні або пластмасові; дуже зручні спиці з бамбука або граба. Для кругового в’язання використовуються кругові спиці (пласт­масові або стальні, з’єднані еластичним капроно­вим тросиком), а також комплект з п’яти спиць. П’ятьма спицями в’яжуть рукавиці, носки, а кру­говими — крупні вироби без шва. При в’язанні виробу без шва круговими спицями слід пам’ята­ти, що загальна довжина спиці (від одного кінця до другого) не повинна бути більша за величину окружності виробу. Круговими спицями можна в’язати також плоске полотно.

Вибираючи спиці, слід пам’ятати, що вони по­винні бути в півтора-два рази товщі за діаметр нитки, що використовується для в’язання, тобто в півтора-два рази менші за номер нитки. Но­мером нитки називається відношення довжини нитки до одиниці її ваги (1 г). Так, наприклад, якщо ми зважили клубочок ниток довжиною 20 мвагою 5 г, то номер  нитки  буде  = 4.  Якщо візьмемо нитку такої самої довжини, але товщу, вага її буде більша, а номер менший. Номер нитки і її товщина знаходяться в обернено пропорціональній залежності: чим менший номер, тим нитка товща, й навпаки. Якщо виріб в’яжемо в декілька ниток, то, щоб вибрати спиці, нитки змотуємо разом у клубок певної довжини, зва­жуємо їх і визначаємо загальний номер нитки.

Матеріалом для в’язання можуть служити нитки вовняні, вігоньові, бавовняні, шовкові, з синтетичного волокна, а також нитки з розпу­щених поношених в’язаних виробів. Товщину нит­ки вибирають залежно від призначення виробу, що в’яжемо.

Нитки перед в’язанням потрібно обов’язково випрати. Для цього їх перемотуємо в пасма, пе­рев’язуємо в декількох місцях і перемо в теплій воді. Вовняні нитки слід прати в мильній піні, злегка проводячи по пасму, ніби зганяючи воду. Воду необхідно міняти декілька разів, полоскати теж в теплій воді, додаючи туди трохи оцту. Чисті нитки, не викручуючи, підвішуємо, щоб стекла вода. Нитки, що висохли, змотуємо в нетугий клубок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *