Техніка в’язання. Виворітна петля.

Після засвоєння лицьових петель приступаємо до виконання виворітних. Виворітні петлі, як і лицьові, можна в’язати двома способами. Залежно від того, як пров’язана лицьова петля (за нижню чи за верхню дольку), виконується і виворітна (рис. 4).

pic4
изнаночная петля

Отже, коли накинуто на спицю петлі початко­вого ряду, починаємо пров’язувати перший ряд виворітними петлями. Правою спицею знімаємо крайню петлю непров’язаною, слідуючу (першу) петлю підхоплюємо за верхню дольку, виводимо спицю вправо з-під нитки і, захопивши нитку, про­тягаємо її в петлю (рис. 4,а). Так само пров’язуємо всі петлі ряду та наступні ряди.

Другий спосіб пров’язування виворітної петлі (рис. 4,б) полягає в тому, що петлю на лівій спиці підхоплюємо під ниткою за верхню дольку, праву спицю кладемо на нитку і, повертаючи нитку справа наліво, витягаємо її в петлю.

Слід запам’ятати, що при в’язанні лицьових петель робоча нитка знаходиться за роботою, а при в’язанні виворітних петель — перед роботою.

Зразок, виконаний виворітними петлями, зовні не відрізняється від зразка, виконаного лицьовими петлями, така в’язка також називається хустковою.

Після пров’язування зразків лицьовими та ви­ворітними петлями приступаємо до виконання третього зразка — панчішної в’язки. Цей візерунок відрізняється від перших двох тим, що обидві його сторони різні. Для виконання такого візерунка один ряд в’яжемо лицьовими, другий — виворітними (рис. 5).

pic5
носочная вязка

При в’язанні даного візерунка добре видно, що лицьові петлі, пров’язані в одному ряду, із зворотної сторони виглядають виворітними і, навпаки, виворітні з протилежної сторони — лицьовими. Якщо візерунок в’яжемо так, як лежать петлі, тобто над лицьовими петлями — лицьові, а над виворітними — виворітні, інакше кажучи, повторюємо петлі так, як вони виглядають, це значить, виконуємо візерунок, як виглядає в’язка.

У випадку панчішної в’язки ми бачимо, що після пров’язування першого ряду лицьовими петлями із зворотної сторони видно ці петлі виворітними, це значить, що другий ряд в’яжемо виворітними петлями. Повертаючи роботу, бачимо лицьові петлі, і в’яжемо цей ряд лицьовими і т. д. (рис. 6). Лицьові петлі мають вигляд косичок, що йдуть вздовж в’язання (рис. 6,а), виворітні петлі — вигляд вузликів, що йдуть рядами поперек в’язання. Поєднанням лицьових і виворітних петель в різних комбінаціях можна створити багато красивих візерунків.

pic6
внешний вид носочной вязки

Будь-яку сторону візерунка можна в’язати як виворітними, так і лицьовими петлями. Тому не слід плутати це поняття з лицьовою й виворітною стороною роботи; крім того, багато візерунків видно тільки з виворітної сторони роботи. Тому умовимось, що лицьова сторона роботи завжди в’яжеться непарними рядами, а виворітна — парними; є ще одна ознака: якщо кінчик нитки, що залишилась після накидання петель, справа, це значить, що в’яжеться непарний ряд, якщо зліва — парний.

Коли принцип в’язання лицьових і виворітних петель добре засвоєний, то можна перейти до виконання різноманітних візерунків (від самих простих до складних).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pin4uk/4.pin4uk.z8.ru/docs/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *