Техніка в’язання. Прості резинки.

pic7

Візерунки, в яких чергуються лицьові й виво­рітні петлі вздовж в’язання, називаються по­здовжніми резинками. Ці резинки поділяються на декілька груп: прості, або ластик (рис. 7,а), па­тентні (рис. 7,б), напівпатентні (рис. 7,в), візе­рунчасті (рис. 7,г).

Прості резинки

Переплетення, в якому лицьові петельні стовп­чики чергуються з виворітними в різних поєднан­нях, називається простою резинкою, або ласти­ком. Поєднання лицьових і виворітних петельних стовпчиків позначають цифрами. Перша цифра вказує число лицьових стовпчиків, друга — виво­рітних.

 

Резинка 2х2 (рис. 8)

Перший ряд. Дві петлі лицьові, дві виворітні й так до кінця ряду.

Другий ряд. Дві петлі лицьові, дві виворітні, дві лицьові, дві виворітні.

Візерунок одержуємо чергуванням рядів першого й другого.

pic8

Для того щоб зразок з боків мав рівні косички, останню (крайню) петлю ряду завжди пров’язуємо виворітною незалежно від того, яка петля була перед нею пров’язана. Цієї поради потрібно додержуватись при в’язанні шарфів, планок, комірів. В деталях, що зшиваються, крайня петля в’яжеться інакше, про що буде сказано далі.

З різних поєднань петель одержуємо різноманітні візерунки, але самі поєднання петель, як наприклад, дві лицьові, дві виворітні у резинці 2х2 або одна лицьова, одна виворітна у ре-зинці 1х1 та інші повторюються у ряду. Комбінація петель, що утворюють візерунок, яка повторюється у ряду, називається рапортом. У резинці 2х2 рапорт дорівнює чотирьом петлям, в резинці 1х1 — двом. Прості резинки можна в’язати з будь-якої комбінації петель.

Якщо подивимось на резинку, смужки виво­рітних петель майже непомітні, видно тільки ли­цьові. По суті, резинку в’яжемо із смужок панчішної в’язки, в одних смужках зверху виворітні петлі, в інших — лицьові. Панчішна в’язка має особливість закручуватися з країв: по ширині краї закручуються на виворітну сторону, а по довжині — на лицьову. Через те що резинка складається з смужок панчішної в’язки, а виворітні смужки закручуються всередину, то зразок, зв’язаний резинкою, буде стягуватись, цим і пояснюється назва візерунка — резинка.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pin4uk/4.pin4uk.z8.ru/docs/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *