Візерунки, в яких чергуються лицьові й виворітні петлі вздовж в’язання, називаються поздовжніми резинками. Ці резинки поділяються на декілька груп: прості, або ластик (рис. 7,а), патентні (рис. 7,б), напівпатентні (рис. 7,в), візерунчасті (рис. 7,г).
Прості резинки
Переплетення, в якому лицьові петельні стовпчики чергуються з виворітними в різних поєднаннях, називається простою резинкою, або ластиком. Поєднання лицьових і виворітних петельних стовпчиків позначають цифрами. Перша цифра вказує число лицьових стовпчиків, друга — виворітних.
Резинка 2х2 (рис. 8)
Перший ряд. Дві петлі лицьові, дві виворітні й так до кінця ряду.
Другий ряд. Дві петлі лицьові, дві виворітні, дві лицьові, дві виворітні.
Візерунок одержуємо чергуванням рядів першого й другого.
Для того щоб зразок з боків мав рівні косички, останню (крайню) петлю ряду завжди пров’язуємо виворітною незалежно від того, яка петля була перед нею пров’язана. Цієї поради потрібно додержуватись при в’язанні шарфів, планок, комірів. В деталях, що зшиваються, крайня петля в’яжеться інакше, про що буде сказано далі.
З різних поєднань петель одержуємо різноманітні візерунки, але самі поєднання петель, як наприклад, дві лицьові, дві виворітні у резинці 2х2 або одна лицьова, одна виворітна у ре-зинці 1х1 та інші повторюються у ряду. Комбінація петель, що утворюють візерунок, яка повторюється у ряду, називається рапортом. У резинці 2х2 рапорт дорівнює чотирьом петлям, в резинці 1х1 — двом. Прості резинки можна в’язати з будь-якої комбінації петель.
Якщо подивимось на резинку, смужки виворітних петель майже непомітні, видно тільки лицьові. По суті, резинку в’яжемо із смужок панчішної в’язки, в одних смужках зверху виворітні петлі, в інших — лицьові. Панчішна в’язка має особливість закручуватися з країв: по ширині краї закручуються на виворітну сторону, а по довжині — на лицьову. Через те що резинка складається з смужок панчішної в’язки, а виворітні смужки закручуються всередину, то зразок, зв’язаний резинкою, буде стягуватись, цим і пояснюється назва візерунка — резинка.